Hakkımızda

ozlem_kocanaogullari_1

Av. Özlem Koçanaoğulları 1976 İzmir doğumludur. Orta ve lise öğrenimini 1994 senesinde İzmir Özel İzmir Amerikan Lisesi’nde tamamlamış ve bundan sonra bir senelik öğrenci değişim programı (TKV/AFS) çerçevesinde Cleveland, Ohio, ABD’de bulunan Shaker Heights Lisesi’ne devam etmiştir. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimi alarak 2000 senesinde mezun olmuş ve 2007 senesinde de Dokuz Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Maliye Anabilim Dalı, Ekonomi Hukuku Tezsiz Yüksek Lisansı Programını başarı ile tamamlamıştır.

2001 senesinin Kasım ayında Avukatlık Ruhsatnamesi almaya hak kazanan Av. Özlem Koçanaoğulları, 2005 senesinden beri İzmir Barosu’na kayıtlı avukat olarak Koçanaoğulları Avukatlık Bürosu’nda meslek hayatına devam etmektedir.

Av. Özlem Koçanaoğulları ayrıca 2002’den beri Türk Patent Enstitüsü nezdinde tutulan Marka Vekilleri Sicili’ne kayıtlı marka vekilidir.

Lisans öğrenimi sırasında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni temsilen Williem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması’na katılan Av. Özlem Koçanaoğulları, 1999 senesinden bu yana Moot Alumni Association’a (Tahkim Yarışması Mezunları Derneği) (www.maa.net) üyedir. Av. Özlem Koçanaoğulları ayrıca Young International Arbitration Group (YIAG) (www.lcia.org) (Genç Uluslararası Tahkim Grubu) üyesidir.

Av. Özlem Koçanaoğulları ayrıca Rotary E-Club of One World (Rotary E-Kulüp Derneği) (http://www.oneworldrotary.org/)  ve Genç Liderler ve Girişimciler JCI Derneği Karşıyaka Şubesi (www.jci.cc) üyesidir. Türk Kültür Vakfı / AFS Öğrenci Değişim Programları (www.tkvafs.org) için gönüllü olarak hizmet vermektedir.